T.C. Sağlık Bakanlığı
İstanbul Yedikule Göğüs ve Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi
Eğitim Araştırma Hastanesi

Neyi nasıl yaparım?


Neyi Nasıl Yaparım?Hastanemizin hizmet verdiği hastalar

SGK (SSK, BAĞKUR, EMEKLİ SANDIĞI)

TOBB

TBMM

MSB Muhtaç Er Erbaş ve Ailesi

İST. Canlı Hayvan Borsası

Üniversiteler

Özel Bankalar

Kamu Bankalarının Sağlık Yardım Sandıkları

POLİKLİNİĞE MÜRACAAT

Poliklinik Hizmetleri Hastanenin Ana Bina ve Ek Hizmet Binalarında 08:00-12:00 ve 13:00-16:30 saatleri arasında verilmektedir.

 B KAPISI GİRİŞİ POLiKLİNİKLERİ

Dahiliye, Çocuk, Nöroloji, Psikiyatri, Psikolog, Genel Cerrahi, Göğüs Cerrahisi, Kardiyoloji, Göz, Anestezi, Nütrüsyon Poliklinleri

C KAPISI GİRİŞİ POLİKLİNLERİ

Göğüs Hastalıkları Poliklinikleri ve Kemoterapi Polikliniği

EK HİZMET BİNALARI POLİKLİNİKLERİ

Ana Giriş kapısı Alerji Polikliniği Sarı Bina, Uyku Polikliniği Yeşil Bina

Hastane çıkış kapısı Kulak Burun Boğaz, Kalp ve Damar Cerrahisi, Üroloji Poliklinikleri Mavi Bina

               

A-) RANDEVU ALMAK

Hastanemiz polikliniklerine MHRS sistemi üzerinden www.mhrs.gow.tr. Veya alo 182 nolu telofon numarasından randevu alabilirsiniz.

Alerji polikliniğine her gün saat 08.00-08:30 arası 0212 409 02 00 telefon numaralı hastanemiz telefonundan dahili 2450 numaradan arayarak randevu alabilirsiniz.

Uyku Polikliniğine randevu alabilmeniz için hastanemiz  Uzm. Dr. Cengiz ÖZDEMİR ‘e MHRS üzerinden Göğüs Polikliniğine randevu oluşturup muayene sonrasında doktor tarafından yönlendirme yapılmaktadır.

İnternet veya 182 üzerinden aldığınız randevu saatini, ilgili Polikliniğin Hasta Kayıt Görevlisine en az 30 dakika önce kimliğinizle gelerek onaylatmanız gerekmektedir.

Hasta Kayıt Görevlisi, size, muayene saati, muayene olunacak Uzman Hekim, muayene olacak hasta adı, soyadı ve hastanın Hastane İşletim  Sistemi (HİS) numarası bulunan bir fiş verecektir.

Muayene olunacak Uzman Hekimin monitöründe adınız, soyadınız ve muayene saatiniz yazılı olacaktır. Sistem buna göre düzenlenmiş olup, verilen saatten önce muayene olabilmeniz mümkün değildir.

Bekleme süresinde, gerektiğinde Uzman Hekimden ziyade Hasta Kayıt ve yönlendirme Görevlisi ile iletişim sağlamanız gerekmektedir.

Uzman Hekim, muayene sonrası gerekli tetkik ve tahlilleri Hastane İşletim Sistemi (HİS) üzerinden, istemektedir.

B-) MUAYENE OLMAK

*Sabah Muayeneleri 08:00 Öğleden sonra Muayeneleri 13:00’ da başlamaktadır.

*  Hasta Kayıt Görevlisi 07.15’da muayene sırası için kayıt hizmeti vermeye başlamaktadır.

* Hasta kayıt Görevlisine hasta kimliğiyle başvurulması gerekmektedir.

*  Hasta Kayıt Görevlisine müracaat ettiğinizde, size; muayene saati, muayene olunacak Uzman Hekim, muayene olacak hasta adı, soyadı ve hastanın Hastane İşletim Sistemi (HİS) numarası bulunan bir fiş verecektir.

* Uzman Hekim, muayene sonrası gerekli tetkik ve tahlilleri Hastane İşletim Sistemi (HİS) üzerinden, istemektedir.

C-)TAHLİL VE TETKİK BİRİMLERİ

*Kan, İdrar ve Solunum Fonksiyon Testi: C Kapısı giriş koridorunda yapılmaktadır.

*EKG,EKO: B kapısı giriş koridorunda yapılmaktadır.

*Röntgen, Tomografi, Ultrason: Zemin Kat D Kapısı girişi koridorunda bulunmaktadır. Hastanemizde yapılmayan tetkikler için( MR, PET CT, DOPPLER, SİNTİGRAFİ, MAMOGRAFİ, GASTROSKOPİ, KOLONOSKOPİ );müracaat edilen bölümdeki kayıt görevlisi sözleşmeli hastanelere sevkini yapmaktadır.

*Kan Merkezi, Biyokimya ve Mikrobiyoloji Laboratuvarları: Zemin Kat D Kapısı girişi koridorunda bulunmaktadır.

* Patoloji Laboratuarı: Hastane Ana Girişi devamında bahçedeki Mavi Bina’da bulunmaktadır

*EEG, EMG ve Polisomnografi: Hastane Ana girişi devamında Yeşil Binada yapılmaktadır.

*Pulmoner Rehabilitasyon: Zemin Kat D Kapısı girişi koridorunda bulunmaktadır

    Tetkik ve tahlillerinizin yazılı sonuçlarını hastanemiz web sitesi, ana sayfasında yer alan Laboratuar Sonuçları kısmından, T.C Kimlik Numaranızı girerek öğrenebilirsiniz. Laboratuar sonuçları ve Tetkikin filmini (görüntüsü) ise, Otomasyon sistemi üzerinden muayene olduğunuz hekimin sisteminde görüntülenecektir. 

D-) İLAÇ RAPORU: Uzman Hekim tarafından İlaç kullanım Raporu uygun görülen hastalara, hekimin ilaç raporunu düzenlemesinden sonra hasta kayıt sekreterleri tarafından e-reçete numaraları  verilerek ilaçlarını almaları için yönlendirilirler.

E) KONTROL MUAYENESİ

* Kontrol Muayenesi, Uzman Hekim tarafından istenen tetkik ve tahlillerin sonuçlarının yine kendisi tarafından değerlendirilerek ileri tedavinizin planlanması sürecidir.          

* Muayene olunan bölüme 10 gün içerisinde müracaat edilmesi halinde yeniden randevu almaya gerek yoktur. Hasta kayıt sekreterinden alacağınız kontrol fişi ile kontrol muayeneniz sağlanacaktır.

* Kontrol Muayenesi olunması için de yine muayene olunacak bölümdeki Hasta Kayıt Görevlisine müracaat ederek barkod (üzerinde muayene sıra numarası, muayene olunacak Uzman Hekim, muayene olacak hasta adı, soyadı ve hastanın Hastane İşletim Sistemi (HİS) numarası bulunan) çıkarılması gerekmektedir.

* Bekleme süresinde gerektiğinde Uzman Hekimden ziyade ilgili bölümdeki Hasta Kayıt ve yönlendirme Görevlisi ile iletişim sağlamanız gerekmektedir.

.